עמוד הבית קרא עכשיו על המחבר
אגדות גירושין של עשירים: בלי קווים אדומים
אגדות גירושים של עשירים
 
עו'ד אברהם ה. עזריאלנט

על המחבר

נולד בתל-אביב בשנת 1945, נשוי לעו"ד רות עזריאלנט ואב ל-4 ילדים. שירות צבאי: בממר"ם (מרכז המחשבים של צה"ל), דרגה במילואים: רב-סרן, השכלה: תואר ראשון בכלכלה, סטטיסטיקה, סוציולוגיה ומשפטים (1966), לימודי מוסמך במינהל עסקים (1968) ותואר נוסף במשפטים (1997). תפקידים: מנהל מרכז המחשבים העירוני ת"א, מנהל שיווק בכלל מחשבים, מנהל לשכת שירות, מנהל מחלקה בחברת י.ב.מ, מנכ"ל קונצרן תעשייתי - מסחרי יוזם חברת עורכי הדין עזריאלנט לישראל ומנהל בה. מתמחה בפיתוח אסטרטגיות התמודדות בגירושים מורכבים ומתוחכמים של העשירון העליון.

דבר המחבר

שנים של ניסיון בתחום הגירושין המורכבים והמתוחכמים, אין ספור הופעות בבתי משפט לענייני משפחה ובבתי דין רבניים, מאות תקדימים פסקי דין חשובים ובעיקר התועלת שצמחה ללקוחותינו, הביאו אותי לכתיבת הספר "אגדות גירושים של עשירים". ניסיון החיים מלמד שכאשר לבני זוג ממון רב ונכסים מרובים, הליכי הגירושין נעשים יותר מורכבים, כפי ששנו רבותינו "מרבה נכסים מרבה דאגה". בהליכי הגירושים כל צד מפתח תיאבון בריא לכסף ולנכסים ומייחל לראות את בן הזוג מתבוסס בתבוסתו כי רבה. כאשר זירת המחלוקת היא כסף רב, לא פעם, כל הערכים נרמסים ותאוות הבצע הפשוטה, בצד האכזריות ויצר הנקם משתלטים על המהלכים והופכים את הליך הגירושין לגיהינום על פני אדמות. בנתונים אלו, וחרף כל תחושות הבטן למיניהן, האסטרטגיה המנצחת היא בדרך כלל "מכת פתיחה מסחררת" שתנתב את "היריב" לבחור בין מסלול התרסקות לבין מסלול התפשרות עימך, לפי התנאים שלך. במרוצת השנים הפכו הגירושים מעניין פרוצדוראלי, המוכר לעורכי דין רבים, לאומנות לחימה וירטואוזית, המוכרת אך למתי מעט, כאשר המנצח במערכה הוא לא החזק ולא החלש, אלא האסטרטג.  

אני מחזיק בדעה, כי יש פיתרון יצירתי לכל בעיה, הבלתי אפשרי מצריך קצת יותר מאמץ. ליצירתיות אין גבול ולפתרונות בגירושים אין מתכון קבוע והם משנים את פניהם מזוג לזוג וממקרה למקרה. מה שמאפיין אותם יותר מכל זו הדרך להגיע אליהם. מרבית הרעיונות היצירתיים, ובעיקר הטובים ומרחיקי הלכת שביניהם, הם תולדה של מלאכת מחשבת הדורשת מומחיות וידע נרחב לא רק בתחום המשפטי אלא גם בנושאים נושקים ומשלימים כמו: כלכלה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מתמטיקה, תורת המשחקים ועוד... הדרך לרעיונות אלו ושכלולם עוברת דרך טכניקה של סיעור מוחות יצירתי.

הספר "אגדות גירושים של עשירים" הוא אוסף סיפורים, המתאר בצורה משעשעת אותנטית ומפתיעה סיפורי גירושים של עשירים כקורח ועשירים גדולים מהם פי כמה. גיבור הספר הוא עורך הדין "סטרלינג", הידוע בכישוריו כאסטרטג דגול וכמחולל ניסים בקרבות הגירושים של אצולת הממון הישראלית. השם הוא אך פרי דמיון, וכך גם הדמויות והעלילות הסבוכות והמרתקות, שהתקיימו אך בדמיונו הקודח. כל קשר בינן לביו המציאות הוא מקרי בהחלט. גם אם את או אתה מזהים את עצמכם ואת סיפור חייכם בסיפור זה או אחר, אתם חייבים להודות כי ההסוואה היא כה מושלמת עד כדי כך שאפילו אתם התקשיתם בזיהוי.  

המשותף לכל הסיפורים שבספר היא התחושה שבכל שלב של הסיפור נדמה לכם שאתם יכולים לנחש את הסוף, ככל שאתם מתקדמים בקריאה נדמה לכם שהסוף הוא דווקא שונה וכל אימת שאתם מגיעים לסוף אתם מבינים שטעיתם  בקיצור, תמצית ההנאה מהספר היא ההנאה שבטעות החוזרת ונשנית. חשיבותו האמיתית של הספר היא בהצגת האמת הערומה המבצבצת מבעד לעשן העוטה את שדות הקרב הנצחיים של הגירושים: ממון, עוצמה, תחכום, ויצירתיות מנצחים על נקלה את הצדק ואת פלפולי המשפט האופפים אותו.  

ספרים נוספים מאת עו"ד אברהם עזריאלנט